Järelmaks ja liising

Toorkakao pulber 250gHind: 7,00 €

Hind sisaldab 20% käibemaksu.


Oma keemilise koostise poolest on see kõige komplekssem supertoit sisaldades üle 300 identifitseeritud keemilise ühendi ja 1200 maitse koostisosa. Toorkakao tekitab nii füüsilise kui emotsionaalse heaolutunde.


Kõikidest maailma toitudest on just toorkakaos kõige suurem antioksüdantide sisaldus. Kordi rohkem kui rohelisel teel, punasel veinil, goji-marjal, acai-marjal ja mustikatel kokku. Antioksüdandid kakaos on väga stabiilsed ja inimese ainevahetusele kergesti omastatavad. Antioksüdandid aitavad meid kaitsta vananemisega seotud tervisehädade eest ning kaitsevad meie DNA-d vabade radikaalide kahjustuste eest.


Samuti on toorkakaooad number üks magneesiumiallikas. Magneesium toetab südant, aitab kaasa ajutegevusele ja seedimisele, lõdvestab lihaseid, aitab menstruaalvalude korral, aitab luusid tugevdada, suurendab painduvust ning aluselisust. Kui kehal on piisavalt magneesiumi paraneb keha verevarustus ja sellega koos ka hapnikutasakaal ning toitainete kättesaadavus kogu kehas paraneb. Magneesiumipuudulikkust on seostatud ka südamehaigustega.


Kakao sisaldab 314% päevasest rauavajadusest 28g-s (U.S. RDA kohaselt) . Raud on osa hapnikukandjast hemoglobiinis, mis hoiab meie verd tervena ja kaitseb verevaeguse eest.

Kroom aitab tasakaalustada veresuhkru taset. Kakao sisaldab piisavalt kroomi, et katta selle igapäevast vajadust.

Kakao sisalab vajalikke omega 6 rasvhappeid. Kõik töödeldud šokolaadid sisaldavad rääsunud omega 6 rasvhappeid (trans-rasvasid), mis võivad tekitada põletikulisi reaktsioone. Šokolaaditegijad ei saa vaielda fakti vastu, et kui kakaooad on kuumtöödeldud, on nende toode automaatselt saastatud trans-rasvadega.

Kakao on rikas ka muude mineraalainete poolest ning looduslik allikas kaltsiumile, kaaliumile, tsingile, vasele ja väävlile. Lisaks sisaldab kakao palju kiudaineid ja vitamiin C-d. Toorkakaol on omadus vähendada söögiisu aidates seeläbi kaasa kaalu alandamisele, suurendada tähelepanu ja keskendumisvõimet. Tänu seratoniini sisaldusele teeb kakaooa söömine otseses mõttes õnnelikuks. Kakaoubades on 55% rasva, mis koosneb kakaoõlist, kakaovõist ja teobromiinist (9%-35%), väike kogus teiini ( 0,5%- 37%), tärklist, tuhka ja proteiini (6%-17%). Teobromiin stimuleerib kesknärvisüsteemi, lõdvestab lihaseid, laiendab veresooni. Sellel on ¼ kofeiini ergutavast toimest. Lisaks on ta ka kerge diureetikum. Teobromiin ja teofülliin, nagu selles taimes leiduv kofeiingi, on kaasaegse meditsiini poolt kasutuses antiastmaatilises ravis. Kakaos sisalduvad antioksüdantide ühendid (polüfenoolid) takistavad nö halva LDL-kolesterooli oksüdeerumist.

Veel sarnaseid tooteid

Mahe maca pulber 250 g
8,00 €

Mahe maca pulber 250 g

Maca on Peruu Andides kasvav taim, mida on kasutatud nii toitainena kui ravimina juba muinasajal. ...
Mahe toorkakaovõi 250 g
9,50 €

Mahe toorkakaovõi 250 g

Kakaovõi on helekollane söödav looduslik taimeõli, mida saadakse kakaoubadest. ...
Toorkakao nibsid 250g
7,60 € 9,50 €

Toorkakao nibsid 250g

Nibsid saadakse kakao-oa purustamise tagajärjel. Soovitatav päevane kogus: 1-2 ...
Mahe toorkakaomass 250 g
8,50 € 9,00 €

Mahe toorkakaomass 250 g

Kakaopasta on puhas šokolaad oma vedelal kujul. Seda toodetakse kakaoubadest, mis on ...